Menu

Czy soczewki kontaktowe nadają się dla osób z chorobami oczu?

9 sierpnia 2017 - soczewki

Oczy są dla nas jednym z najważniejszych narządów, dzięki którym jesteśmy w stanie radzić sobie w codziennym życiu, prowadzić pojazdy mechaniczne, pracować, posługiwać się specjalistycznymi urządzeniami, a także zwyczajnie – podziwiać świat, piękno przyrody i cieszyć się życiem. Dla niektórych z nas jednak życie nie jest zbytnio łaskawe i cierpimy na wiele chorób, związanych na przykład z astygmatyzmem, co skutecznie utrudnia codzienne, zwyczajne funkcjonowanie. Jednak dzisiaj niekoniecznie jesteśmy skazani jedynie na okulary o bardzo grubych szkłach. Równie dobrze radzą sobie z tematem soczewki kontaktowe.

Soczewki – czy to na pewno dobry pomysł?

Wielu z nas wydaje się, że noszenie soczewek kontaktowych nie do końca jest komfortowe lub jest niepraktyczne. Jeszcze mniej z nas wie, że niektóre z nich nadają się nawet dla osób cierpiących na prezbiopię. Produkty, takie jak Biofinity Multifocal , zachowują się więc dokładnie jak okulary progresywne, zapewniając doskonałą ostrość widzenia niezależnie od tego, w jakiej odległości znajduje się oglądany przedmiot. W przeciwieństwie do zwykłych okularów nie powoduje jednak zawrotów głowy, które często się zdarzają podczas pierwszych razów w ich użytkowaniu.

Gdzie kupować soczewki?

Najlepsze produkty związane z naszymi oczami możemy dzisiaj znaleźć w Internecie. W sklepach stacjonarnych najczęściej spotkamy się z produktami jednej marki i ze zdecydowanie zawyżonymi cenami. Internetowe sklepy zapewniają możliwość dopasowania soczewek do oczekiwań oraz zawsze niższe i atrakcyjniejsze ceny.

2 myśli nt. „Czy soczewki kontaktowe nadają się dla osób z chorobami oczu?

damian

Nie wiedziałam, że są takie w ogóle, muszę ich poszukać.

Odpowiedz
Anna

Super, że wreszcie jest coś, co zastępuje okulary nawet w tej kwestii!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *