Menu

Kto może nosić soczewki kontaktowe?

9 sierpnia 2017 - wybór soczewek

W zasadzie nie ma reguły ani zasady, która by jednym zabraniała noszenia soczewek, a innym nakazywała czy zalecała. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Część z nas wykonuje zawody, do których okulary jedynie przeszkadzają i nieraz jedynie utrudniają wykonanie zleconych prac. Dzisiaj w zasadzie jedynie osoby starsze nie korzystają z tego typu rozwiązań, ponieważ przyzwyczajone są do tradycyjnych, prostych okularów. Cała reszta jednak coraz chętniej z roku na rok stawia na innowacyjne rozwiązania oraz a wygodę.

Dlaczego warto nosić soczewki?

Soczewki to nie tylko oczywisty zwiększony komfort pracy czy łatwiejsze funkcjonowanie każdego dnia. To również, a może przede wszystkim, zdrowsze i bezpieczniejsze środki dla naszych oczu. Współczesne soczewki zawierają specjalne środki nawilżające, dzięki którym nasze oczy nie męczą się aż tak szybko oraz zawsze mają zapewnione optymalne warunki i wilgotne środowisko, w jakim czują się najlepiej i najlepiej funkcjonują. Część z nich jest przystosowana również do korygowania wad wzroku, jakich się nabawiliśmy.

Coś, o czym pewnie nie wiesz

Niektóre soczewki kontaktowe są równie dobre, co okulary przeciwsłoneczne, ponieważ posiadają zastosowane podczas ich konstruowania specjalne, mocne filtry UV, dzięki którym oczy nie są narażone na skutki przebywania nawet w bardzo nasłonecznionych miejscach. Niektóre z nich również, tak jak 1-Day Acuvue Define  są w stanie wzmocnić naturalną barwę oczu, dzięki czemu spojrzenie jest zniewalające i przyciągające uwagę innych.

2 myśli nt. „Kto może nosić soczewki kontaktowe?

damian

Sama bym chciała takie soczewki, nawet zerówki.

Odpowiedz
Anna

Korzystam z soczewek od lat i w sumie to nie wyobrażam sobie już bez nich życia.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *