Menu

Okulary czy soczewki – co wybrać?

9 sierpnia 2017 - wybór soczewek

Contact Lens For Vision. Closeup Of Female Eye With Applying Contact Lens On Her Brown Eyes. Beautiful Woman Putting Eye Lenses With Hands. Opthalmology Medicine And Health. High Resolution

Dzisiaj w zasadzie większość z nas ma chociaż drobne problemu ze wzrokiem ze względu na pracę przy komputerze czy ze względu na szkodliwe warunki pracy. Nasz wzrok również wraz z wiekiem pogarsza się, widzimy coraz gorzej, przyplątują się do nas też różnorakie choroby. I chociaż większość z nas jest przyzwyczajona do noszenia okularów, a nie soczewek, to właśnie one są zdecydowanie wygodniejsze i to one stają się wśród młodego pokolenia coraz popularniejsze.

Jakie soczewki można znaleźć w sklepach?

Soczewek, jeśli jesteśmy nimi zainteresowani, najlepiej szukać w sklepach internetowych, ponieważ to właśnie w nich spotkamy się z najszerszym możliwym wyborem, to również tam znajdziemy światowej sławy producentów – w jednym miejscu, z dokładnym opisem i często niższą ceną niż te oferowane w sklepach stacjonarnych w dużych miastach. Niektóre z oferowanych produktów są przeznaczone dla bardzo wrażliwych oczu, zapewniają komfort oraz zabezpieczają przed nadmiernych przesuszaniem oka, jak Accuvue Oasys 1-Day . To jednak oczywiście nie cała oferta.

Jednodniowe czy miesięczne?

Na samym początku, zanim kupimy pierwsze opakowanie, musimy zastanowić się, czy potrzebujemy jednodniowych soczewek, czy miesięcznych. Będzie się to łączyło oczywiście z wysokością ponoszonych kosztów, ale również z komfortem. Jeśli cenimy sobie przede wszystkim wygodę, miesięczne soczewki sprawdzą się doskonale, jeśli mamy problem z suchymi oczami, jednodniowe mogą ten problem rozwiązać.

2 myśli nt. „Okulary czy soczewki – co wybrać?

damian

Ja najpierw kupowałam jednodniowe, ale później zmieniłam na miesięczne

Odpowiedz
Anna

W sumie faktycznie można je zmienić w trakcie korzystania.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *